2450BP15E0100001E
DigiKey Part Number
712-2450BP15E0100001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450BP15E0100001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450BP15E0100001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450BP15E0100001E
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.5dB 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2450BP15E0100001E Models
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
1.5dB
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.026" (0.65mm)