2450LP15B0050001E
DigiKey Part Number
712-2450LP15B0050001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450LP15B0050001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450LP15B0050001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450LP15B0050001E
Description
RF FILTER LOW PASS 2.45GHZ 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 0.5dB 0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
0.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Frequency
2.45GHz Center
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.041" (1.05mm)