6100BP14A1955001T
DigiKey Part Number
712-6100BP14A1955001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-6100BP14A1955001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-6100BP14A1955001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
6100BP14A1955001T
Description
RF FILTER BAND PASS 6.1GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.1GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.955GHz Bandwidth 0.9dB 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
0.9dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Frequency
6.1GHz Center
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Bandwidth
1.955GHz
Height (Max)
0.026" (0.65mm)