QSCF500Q0R7B1GV001T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QSCF500Q0R7B1GV001T |
Description | CAP CER 0.7PF 50V C0G/NP0 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.7 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | QSCF500Q0R7B1GV001T Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Tolerance ±0.1pF | Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.61mm) |