C0603C104J3RECAUTO7411
DigiKey Part Number
399-C0603C104J3RECAUTO7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C104J3RECAUTO7411CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C104J3RECAUTO7411DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C104J3RECAUTO7411
Description
CAP CERM 0.1UF 25V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)