C0603T104J3RCL7013 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603T104J3RCL7013
DigiKey Part Number
399-C0603T104J3RCL7013TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T104J3RCL7013
Description
.100UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)