C0603X102K5RAC3112
DigiKey Part Number
399-C0603X102K5RAC3112TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603X102K5RAC3112CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603X102K5RAC3112DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X102K5RAC3112
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)