C0603X104K5RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 23,053
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2,172,666
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Taiyo Yuden
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603X104K5RECAUTO
DigiKey Part Number
C0603X104K5RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X104K5RECAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X104K5RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)