C0603Y221K1RACAUTO
DigiKey Part Number
399-16492-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16492-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16492-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603Y221K1RACAUTO
Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0603 AUTO
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603Y221K1RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode, Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)