C0805J223K2RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805J223K2RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805J223K2RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805J223K2RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805J223K2RACAUTO
Description
CAP CER 0805 22NF 200VDC X7R
Detailed Description
0.022 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)