C1206C334J5RACTU
DigiKey Part Number
399-14684-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-14684-1-ND - Cut Tape (CT)
399-14684-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C334J5RACTU
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C334J5RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)