C1210C104JARACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210C104JARACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C104JARACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C104JARACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C104JARACAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Detailed Description
0.1 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C104JARACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)