C1210C104K1HACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 940
Datasheet
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
C1210C104K1HACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C104K1HACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C104K1HACTU
Description
CAP CER 0.1UF 100V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C104K1HACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)