C1210Y333KFRACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210Y333KFRACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210Y333KFRACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210Y333KFRACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210Y333KFRACAUTO
Description
CAP CER 0.033UF 1.5KV X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210Y333KFRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)