C1812C944J5JLC7810
DigiKey Part Number
399-C1812C944J5JLC7810TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C944J5JLC7810
Description
CAP CER 1812 KONNEKT
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.94 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C944J5JLC7810 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.138" W (4.50mm x 3.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)