C315C104M5U5TA7303
DigiKey Part Number
399-9859-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-9859-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C104M5U5TA7303
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
EDA/CAD Models
C315C104M5U5TA7303 Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)