C317C103K5R5TA7301 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C317C103K5R5TA7301 |
Description | CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C317C103K5R5TA7301 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.200" (5.08mm) |