C320C104K5R5TA7305
DigiKey Part Number
399-C320C104K5R5TA7305CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C320C104K5R5TA7305TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C104K5R5TA7305
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C320C104K5R5TA7305 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)