C320C221K2G5TA
DigiKey Part Number
399-14081-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C221K2G5TA
Description
CAP CER 220PF 10% 200V C0G RAD
Detailed Description
220 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C320C221K2G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C