C4540H104JBGACT050
DigiKey Part Number
399-13519-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13519-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13519-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4540H104JBGACT050
Description
CAP CER 0.1UF 630V C0G/NP0 4540
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Nonstandard SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4540H104JBGACT050 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard SMD
Capacitance
Size / Dimension
0.449" L x 0.402" W (11.40mm x 10.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)