C927U102KZYDAA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
MFG_C900
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C927U102KZYDAA7317
DigiKey Part Number
399-14107-1-ND - Cut Tape (CT)
399-14107-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U102KZYDAA7317
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U102KZYDAA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)