CDR33BX104AKWS7185
DigiKey Part Number
1001-2157-2-ND - Tape & Reel (TR)
1001-2157-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2157-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR33BX104AKWS7185
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR33BX104AKWS7185 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)