F862BP224K310ZL32KV054 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 587
Datasheet
In Stock: 1,925
In Stock: 834
Image for F862BP224K310ZL32KV054 is not available
F862BP224K310ZL32KV054
DigiKey Part Number
399-F862BP224K310ZL32KV054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862BP224K310ZL32KV054
Description
.220UF 310V
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Box
Size / Dimension
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V