M3253507E2A105KRMB7189
DigiKey Part Number
1001-M3253507E2A105KRMB7189TR-ND - Tape & Reel (TR)
1001-M3253507E2A105KRMB7189CT-ND - Cut Tape (CT)
1001-M3253507E2A105KRMB7189DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3253507E2A105KRMB7189
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M3253507E2A105KRMB7189 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.178" L x 0.126" W (4.52mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)