T521D107M025ATE0507634 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for T521D107M025ATE0507634 is not available
T521D107M025ATE0507634
DigiKey Part Number
399-T521D107M025ATE0507634TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521D107M025ATE0507634
Description
100.UF 25.0V
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
25 V