T521D157M020AHE0507280 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 480
KEMET
In Stock: 4,481
Datasheet
In Stock: 0
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
T521D157M020AHE0507280
DigiKey Part Number
T521D157M020AHE0507280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521D157M020AHE0507280
Description
CAP TANT POLY 150UF 20V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T521D157M020AHE0507280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
20 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz