T525B336M016ATE0707133 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 12,000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for T525B336M016ATE0707133 is not available
T525B336M016ATE0707133
DigiKey Part Number
399-T525B336M016ATE0707133TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T525B336M016ATE0707133
Description
33.0UF 16.0V
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
33 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
16 V