T527I107M006ATE200
DigiKey Part Number
399-T527I107M006ATE200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T527I107M006ATE200
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1206 (3216 Metric) 200mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T527I107M006ATE200 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
6.3 V