T541X336M050AH6710
DigiKey Part Number
399-8550-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-8550-1-ND - Cut Tape (CT)
399-8550-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T541X336M050AH6710
Description
CAP TANT POLY 33UF 50V 2917
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T541X336M050AH6710 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz