T543X226M063AHW075
DigiKey Part Number
399-T543X226M063AHW075TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T543X226M063AHW075CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T543X226M063AHW075DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543X226M063AHW075
Description
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 63 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543X226M063AHW075 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz