T543X336K050ATW075 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz
T543X336K050ATW075
DigiKey Part Number
399-T543X336K050ATW075TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T543X336K050ATW075CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T543X336K050ATW075DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543X336K050ATW075
Description
CAP TANT SMD POLYMER HI-REL
Detailed Description
EDA/CAD Models
T543X336K050ATW075 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz