T543X476K035AHW030
DigiKey Part Number
399-T543X476K035AHW030TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T543X476K035AHW030CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T543X476K035AHW030DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543X476K035AHW030
Description
47.0UF 35.0V
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 30mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543X476K035AHW030 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
47 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm @ 100kHz