C11AH270F-9ZN-X0T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C11AH270F-9ZN-X0T |
Description | HIGH-Q MLCC (AH): 0505, 27 PF (1 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor P90 0505 (1313 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features High Q, Low Loss |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0505 (1313 Metric) |
Tolerance ±1% | Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) |