D20BN820K1BX
DigiKey Part Number
1761-D20BN820K1BX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D20BN820K1BX
Description
CAP CER 82PF 100V BN 0202
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BN 0202 (0505 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Bonding Mountable
Packaging
Tray
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0202 (0505 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.020" L x 0.020" W (0.51mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)