JLC02E030TRSM
DigiKey Part Number
1956-1085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JLC02E030TRSM
Description
ADJUSTABLE INDUCTOR 30NH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 nH Adjustable Inductors 120 @ 100MHz Radial, Horizontal Cylinder (Open)
Category
Q @ Freq
120 @ 100MHz
Manufacturer
Knowles Johanson Manufacturing
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Horizontal Cylinder (Open)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.276" Dia x 0.236" L (7.00mm x 6.00mm)
Inductance
30 nH