0603J1000121GFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
0603J1000121GFT
DigiKey Part Number
0603J1000121GFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J1000121GFT
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0603J1000121GFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)