0603Y0500473KET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 17,509
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 10,899
Datasheet
TDK
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
KYOCERA AVX
Murata Electronics
Similar
Similar
Murata Electronics
0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)