0805J0500223MXTE01
DigiKey Part Number
1608-1001-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1001-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1001-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J0500223MXTE01
Description
CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 0805 (2012 Metric)
Category
Current
300 mA
Manufacturer
Knowles Syfer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
43dB @ 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
0.022 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.045" (1.15mm)
Voltage - Rated
50V