1812YA250222KSTSYX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1812YA250222KSTSYX |
Description | CAP CER 2200PF 250VAC X7R 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage |
Series | Ratings AEC-Q200, X1, Y2 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.079" (2.00mm) |