2220JA300103KJTS3X
DigiKey Part Number
1608-2220JA300103KJTS3XTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-2220JA300103KJTS3XCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-2220JA300103KJTS3XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220JA300103KJTS3X
Description
CAP CER 10000PF 305VAC X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 305VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Series
Ratings
X2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)