2220YA250102KSTSYX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2220YA250102KSTSYX |
Description | CAP CER 1000PF 250VAC X7R 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage |
Series | Ratings AEC-Q200, X1, Y2 |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.079" (2.00mm) |