2225Y5000474KZT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2225Y5000474KZT |
Description | CAP CER 0.47UF 500V 2225 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor 2225 (5763 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Soft Termination |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 2225 (5763 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.157" (4.00mm) |