06035C222KAZ2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 06035C222KAZ2A |
Description | CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 06035C222KAZ2A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Soft Termination |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |