1206ZD335KAT2A
DigiKey Part Number
478-1206ZD335KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-1206ZD335KAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-1206ZD335KAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206ZD335KAT2A
Description
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1206ZD335KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)