1206ZD335KAT2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1206ZD335KAT2A |
Description | CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1206ZD335KAT2A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.070" (1.78mm) |