1210PC104KAT1A
DigiKey Part Number
478-3982-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3982-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3982-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210PC104KAT1A
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1210PC104KAT1A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)