CM03X5R225M06AH033 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CM03X5R225M06AH033 |
Description | 0201 X5R 2.2UF20% 6.3V T0.33MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.014" (0.35mm) |