KAE15AR72A103KT181A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 17,537
Datasheet
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KAE15AR72A103KT181A
DigiKey Part Number
478-KAE15AR72A103KT181ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAE15AR72A103KT181A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)