KC2520Z1.84320C1KX00
DigiKey Part Number
478-KC2520Z1.84320C1KX00TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KC2520Z1.84320C1KX00CT-ND - Cut Tape (CT)
478-KC2520Z1.84320C1KX00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC2520Z1.84320C1KX00
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Detailed Description
1.8432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KC2520Z1.84320C1KX00 Models
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
5.8mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)