KGM15BR51A474KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 19,050
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5,434
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
TDK
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
KEMET
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
0.47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
KGM15BR51A474KM
DigiKey Part Number
478-KGM15BR51A474KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15BR51A474KM
Description
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15BR51A474KM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)